26.06.2017

Strategicznym partnerem projektu “Opowieści z miasta włókniarek” jest Centralne Muzeum Włókiennictwa. Możemy już oficjalnie potwierdzić, że to właśnie tam zostanie otwarta wystawa wieńcząca projekt.

Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi od początku wydawało nam się najlepszym miejscem dla przygotowywanej wystawy. Przede wszystkim dlatego, że istniejąc jako samodzielna instytucja od 1960 roku, nieprzerwanie zajmuje się włókiennictwem i jego historią. Po drugie dlatego, że jego siedzibą jest dawna fabryka włókiennicza Ludwika Geyera, zwana Białą Fabryką. Wśród naszych rozmówców są również osoby, które spędziły wiele lat w kompleksie przemysłowym odziedziczonym po Geyerach przez Zakłady Przemysłu Bawełnianego im. F. Dzierżyńskiego. Wspominają swoja pracę, panującą tam atmosferę oraz... słynną stołówkę będącą miejscem spotkań włókniarek i włókniarzy z różnych zakładów pracy i funkcjonującą - jak opowiadał nam pan Zbigniew - tak jak i oni na trzy zmiany.  Może dowiemy się, jakie były dalsze losy zakładu i jego pracowników w latach transformacji ustrojowej?

Wernisaż wystawy odbędzie się na przełomie września i października 2017 r. w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi przy ul. Piotrkowskiej 282

Wciąż szukamy rozmówców i osoby chętne do włączenia się w projekt.

• 605 048 040 (Izabella Alwingier)
  • 604 306 589 (Joanna Kocemba)
  • na adres mailowy: wlokniarki@topografie.pl