08.08.2017

Opowieści z miasta włókniarek #8

Rozpoczął się zbiorowy proces. Praca warsztatowa w ramach projektu wre. Jesteśmy po trzech z cyklu dziewięciu spotkań z grupą byłych włókniarek i włókniarzy. Poznajemy się i staramy odkryć miasto na nowo. Padają pytania o Łódź, łódzkość i łodzian, o włókienniczą przeszłość miasta i jego teraźniejszość. Wyłaniają się nowe refleksje, skojarzenia, fragmenty wspomnień. Każde spotkanie warsztatowe jest odrębną całością tematyczną. Na każdym z nich powstaje kolejny fragment wystawy.

Na fotografii grupa robocza ogląda stare zdjęcia miejsc i budynków w Łodzi oraz współczesne zdjęcia tych samych miejsc. Fotografia grupy przy pracy została wykonana podczas pierwszego warsztatu.

* Fotografia autorstwa Marcina Żebrowskiego, wykonana w sali udostępnionej na potrzeby warsztatów przez Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi.