13.06.2014

Poszukujemy zdjęć z Łodzią w tle

• Masz ciekawe rodzinne zdjęcia albo stare pocztówki?
  • Pamiętasz, jak się dawniej żyło?
  • Gromadzisz interesujące wycinki ze starej prasy?

Podziel się! Pokażmy, jak zmieniała się Łódź i stwórzmy razem cyfrowe archiwum łodzian.

Zapraszamy do współtworzenia „Cyfrowego Archiwum Łodzian”. Jeśli posiadają Państwo w swoich prywatnych zbiorach zdjęcia Łodzi sprzed pięciu, dziesięciu, pięćdziesięciu lub stu lat i chcą się nimi podzielić z innymi, prosimy o kontakt. Materiały takie pożyczamy, digitalizujemy (czyli skanujemy, katalogujemy) i oddajemy wraz z płytą DVD. Oryginały zawsze pozostają w Państwa posiadaniu, a wersja cyfrowa zostanie opublikowana na licencji Creative Commons na portalu Miastograf.pl.

Chętnie posłuchamy też Państwa wspomnień związanych z Łodzią. Jeśli w rodzinie jest ktoś, kto chciałby abyśmy nagrali i spisali jego opowieść życia, to także chętnie to uczynimy.

Kontakt: kontakt@miastograf.pl

Tel. 502 409 329 – Marta Madejska